Müdürümüzün mesajı

Sevgili Gençlerimiz,

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde yer alan Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu, eğitimde bilimsel perspektifi benimsemiş,  evrensel gelişmelere duyarlı ve öğrencilerinin her birini farklı bir değer olarak gören güçlü akademik kadrosu ile sizleri hızla değişen yerel ve global iş dünyası koşullarına hazırlamayı hedeflemektedir. 
 
Bu hedef doğrultusunda öğrencilerimize okulumuzda teorik eğitim yanısıra birçok farklı sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde düzenlenmektedir. Temel hedefimiz olan ülkemizin milli ve manevi değerlerinin bilincinde, mesleki bilgi ve becerileri tam mezunlar verebilmek için bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel bir alt yapıyla güçlü imkanlar sunmaktayız. 
 
Ayrıca Meslek Yüksekokulumuz,  hem Muğla Merkeze yakınlığı hem de Muğla'nın doğası, mimarisi, kültürel özellikleri ile ön plana çıkan turistik ilçelerinden biri olan Ula'da yer alması nedeniyle siz sevgili gençlere birçok sosyo-kültürel imkana erişim olanağı sağlamaktadır.  
 
Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu ailesinin güçlü akademik/idari kadrosu ve halen eğitim öğretime devam eden değerli öğrencileri, üniversite adayı öğrencileri de bu büyük ailenin bir üyesi olarak görmekten büyük bir mutluluk duyacaktır.

Saygılarımla 
 

                     Prof. Dr. Özgür CEYLAN
Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü