Hakkımızda

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 02.05.1994 tarihli kararıyla kurulan Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu, 1994-1995 eğitim-öğretim yılında, Arıcılık ve İklimlendirme-Soğutma Programı olmak üzere iki programla eğitim-öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuz bünyesinde yedi bölüm ve dokuz program öğretime devam etmektedir.
Yüksekokulumuz Muğla merkezine 15 km uzaklıktadır. Muğla merkez ile ulaşım Muğla Büyükşehir Belediyesi ve  Denetimli Özel Halk Otobüsleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Otobüsler her yarım saatte bir Ula-Muğla, Muğla-Ula arasında hizmet vermektedir.
Amacımız Yüksekokulumuz Akademik Personelinin bilimsel çalışma, araştırma ve yayınları ile eğitim kalitesini dünya standartlarına çıkararak; branşlarının gereklerine yönelik bilgi ve beceri ile donatılmış, Atatürk İlkelerine, Türk toplumunun değerlerine, evrensel insanlık ilkelerine saygılı öğrenciler yetiştirmektir.
Sınıf ve atölyelerimiz mevcut öğrenci durumuna göre yeterli durumdadır. Okulumuz yemekhanesi, kantini, basketbol sahası, voleybol sahası ve halı saha öğrencilerimizin hizmetindedir. Ayrıca okulumuz üniversitedeki bütün turnuvalara her branşta katılmaktadır. Okulumuzda her yıl bahar şenlikleri yapılmaktadır.Okulumuzun turizm bölgelerine yakın olması nedeniyle oteller ve otellere hizmet veren çeşitli işletmeler öğrencilerimizin staj yükümlülüklerini yerine getirmelerinde kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bölge ekonomisinde önemli yeri olan Mermer endüstrisi, orman ürünleri işleme ve dağıtım şirketleri, pazarlama şirketleri, orta ve büyük ölçekli sanayi işletmelerinde de geniş staj imkanları mevcuttur. Arıcılık programı öğrencileri okulumuza ait uygulama arılığında staj yapabilmektedir.
>