İnşaat Teknolojisi Programı

İnşaat Teknolojisi Programından mezun olan öğrenciler Ön lisans derecesi almaya hak kazanırlar ve İnşaat Teknikeri Ünvanı alırlar. Programda temel mesleki bilgileri kapsayan ve endüstriye dayalı teorik dersler ile laboratuvar ortamında uygulama dersleri verilmektedir. Öğrenciler birinci sınıf sonunda, iş hayatına kendilerini daha iyi hazırlayabilmesi için endüstriye dayalı zorunlu stajlarını tamamlamaktadırlar. İnşaat Teknolojisi Programında eğitim türü örgün eğitimdir. Eğitim dili Türkçe'dir. Okul bünyesinde programa ait laboratuvarın kurulum çalışmaları devam etmektedir. Laboratuvar tamamlandığı takdirde öğrencilerimiz  Malzeme, Beton, Zemin, Mekanik, Hidrolik ve Asfalt  konularında deneysel çalışmalar yapabileceklerdir. Ayrıca Üniversitemiz bünyesinde eğitim - öğretim faaliyetine devam eden İnşaat Mühendisliği Bölümüne ait laboratuvar olanaklarını öğrencilerimizin kullanabilmesi hususunda kolaylık sağlanabilmektedir. Özel sektör ve kamu kuruluşları tarafından öğrencilere staj ve teknik gezi imkanları sağlanmaktadır.
İnşaat Teknolojisi Programı pratik ve teorik bilgileri sağlayarak; öğrencilerin gerekli çağdaş teknikleri ve hesaplama araçlarını kullanabilme, deney yapma, tasarlama ve sonuçları yorumlama, mimari ve statik projeleri bilgisayar ortamında çizebilme ve raporlar hazırlayıp sunabilme gibi becerileri edinmesine yardımcı olur.


İnşaat Teknolojisi ön lisans programını başarı ile tamamlayan öğrencilerin ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı olmaları koşuluyla geçiş yapabileceği Lisans Programları*

İnşaat Mühendisliği
Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım
Mimarlık

*2020-DGS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri
>